پرفروش ترینها
کفپوش تاتامی 20 میل 2
5.00 خارج از 5
650,000 ریال
کفپوش اتاق کودک 3
5.00 خارج از 5
1,695,000 ریال
کفپوش گرانول 4
4.44 خارج از 5
2,570,000 ریال
خرید تشک یوگا تشک پیلاتس زیر انداز یوگا زیرانداز پیلاتس قیمت زیر انداز یوگا 5
3.78 خارج از 5
950,000 ریال
کفپوش تاتامی 25 میل 6
5.00 خارج از 5
620,000 ریال2,090,000 ریال
7
5.00 خارج از 5
2,290,000 ریال
کفپوش مهدکودک 8
5.00 خارج از 5
940,000 ریال2,630,000 ریال
ماسه و شن بهداشتی کودک 9
5.00 خارج از 5
1,650,000 ریال
تخته استپ ورزشی ایروبیک 10
5.00 خارج از 5
1,500,000 ریال2,300,000 ریال

تجهیزات مهد کودک، امروزه در طیف وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند. کیفیت و استاندارد این محصولات از آنجایی که با سلامت و امنیت کودکان سر و کار دارند، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. سه مؤلفه استاندارد، کم خطر و بهداشتی بودن باید در تجهیزات خانه بازی  و وسایل بازی مورد استفاده در فضای مهدکودک ها همواره در نظر گرفته شود.به افراز تولید کننده مستقیم انواع تجهیزات خانه بازی و مهد کودک و تجهیزات بازی پارکی با کیفیت و استاندارد ایمنی می باشد.

تجهیزات خانه بازی و مهد دارای تنوع فراوانی هستند. والدین مسبب ورود کودکان به محیط های مهد کودک با نیت یادگیری مفاهیم و مسائل جدید و گوناگون می باشند. این فضاهای آموزشی در درجه اول باید ایمنی و امنیت کودک را به طور کامل تامین نمایند. از آنجایی که حضور کودک در مکان های آموزشی را نمی توان بدون بازی و جست و خیز تصور کردفضای مهدکودک و خانه بازی ها مملو از لوازم بازی مانند تاب ، سرسره ، حیوانات تعادلی ، استخر توپ و سایر تجهیزات و لوازم خانه بازی می باشد. تجهیزات مهدکودک باید به گونه ای مورد استفاده قرار گیرند که قابلیت انجام فعالیت و بازی کردن کودک را داشته باشند. تزئین محیط مهدکودک متناسب با روحیه و احساسات بچه ها، عناصر شادابی و نشاط را در وجود آنها متبلور می سازد. فضایی که در آن حضور کودک احساس می شود، باید زمینه های زیبایی و جذابیت در آن نیز فراهم باشد تا بتواند طراوت و حس شادی را به کودک منتقل سازد.

با وارد شدن کودکان به مهدکودک، بیشتر زمان و دوران کودکی آنها در این فضاهای آموزشی طی می شود. بر همین اساس، فراهم ساختن بستری مناسب جهت ایمنی و تامین سلامت کودک در راستای شادی و نشاط او، بیش از پیش اهمیت پیدا می کند. بنابراین، تجهیزات مهدکودک ضمن تامین امنیت فیزیکی و جسمانی کودک، در رشد و شکوفایی استعدادهای او نیز نقش بسزایی را ایفا می نماید.

تاثیر تجهیزات مهدکودک بر دنیای کودک

نخستین تاثیر تجهیزات مهدکودک ایجاد سرگرمی و شادی برای بچه هاست. در عین حال ایمنی و حفاظت از سلامت و امنیت کودکان دارای اهمیت فراوان می باشد. بدون تردید فضای مهدکودک به عنوان خانه دوم کودکان در نظر گرفته می شود. به همین جهت، با کودک باید به گونه ای رفتار شود که احساس کند در اتاق خود حضور دارد. این امر در تربیت کودک از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. رشد و شکوفایی استعداد و خلاقیت کودکان در محیط امن و سالم تسریع می شود. در این محیط های آموزشی کودکان آزادی عمل بیشتری نسبت به فضای خانه برای خود متصور می باشند. کودکان در این محیط ضمن بازی و تفریح، فراگیری بهره بردن از سبک زندگی سالم و شاد را آموزش می بینند. تجهیزات مهدکودک با کیفیت و استاندارد، محرک رشد ذهنی، عاطفی، اجتماعی و فیزیکی کودک به شمار می روند. استعداد های نهفته در وجود کودک در پرتو قرار گرفتن او در محیط مهدکودک شناسایی و بروز پیدا می کند.

همچنین خلاقیت کودکان از طریق بازی با وسایل بازی در چنین فضاهایی بهبود و ارتقا می یابد. از طرفی، والدین پس از اطمینان حاصل نمودن از تامین کامل امنیت و سلامت کودک خود، برای حضور او به فضای مهدکودک اقدامات لازم را به عمل می آورند. فضای ایمن مهدکودک می تواند زمینه بروز و افزایش قدرت تخیل کودک را به نحو مطلوب فراهم سازد. بر همین اساس، تجهیزات مهدکودک مانند ست خانه مشاغل کودک چوبی نقشی فراتر از انتظار در بالا بردن ضریب ایمنی و امنیت  و خلاقیت کودکان را عهده دار می باشند. بنابراین تجهیزات خانه بازی مورد استفاده در فضاهای مهد کودک باید از فیلترهای زیادی مانند  کیفیت و ایمنی عبور کنند.

نقش کفپوش و دیوارپوش در ایمن سازی مهد کودک و خانه بازی

وسایل خانه بازی طیف زیادی از وسایل ایمنی ، تزیینی ، بازی و سرگرمی را در بر می گیرد. کفپوش فومی، دیوارپوش مهدکودک طرحدار و ضربه گیر فومی، قسمتی مهم و حائز اهمیت از تجهیزات مهد کودک به شمار می روند. این تجهیزات در ضخامت های متفاوت و رنگ بندی های گوناگون موجود می باشند. یکی از عناصر حیاتی و تاثیر گذار در جهت تامین امنیت فیزیکی و جسمانی کودک، کفپوش مهدکودک به شمار می رود. این محصول از فوم بادوام، انعطاف پذیر و نرم تولید و ارائه می گردد. مواد اولیه و مرغوب بکار رفته در بافت محصول، مقاومت و استحکام بالای کفپوش را منجر شده است. این ویژگی ها دیوارپوش و ضربه گیر را نیز شامل می شود. این تجهیزات مطابق با استانداردهای روز به مرحله تولید وارد می گردند.

خاصیت و ضربه پذیری بسیار مطلوب این تجهیزات مهد کودک یکی از مشخصات حائز اهمیت آنها به حساب می آید. بر همین اساس ضخامت مناسب محصول، آسیب و صدمات وارد شده به کودکان را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. این محصولات در جهت تامین نیازهای بهداشتی کودکان، کاملا بر اساس متریال بهداشتی و بی خطر و همسو با سلامت کودک طراحی و تولید می شوند. بیشترین حجم از آسیب های وارد شده به کودکان، ناشی از افتادن آنها بر روی سطح زمین و در فضاهای آموزشی ، خانه کودک ، مدارس و مهدکودک می باشد. از اینرو استفاده از کفپوش تاتامی امروزه در زیر تاب کودک ، استخر توپ و سرسره و ست مشاغل کودک در مهد و خانه بازی امری ضروری می باشد.

استاندارد و کیفیت تولید وسایل بازی برای کودک

مجموعه تولیدی به افراز تجهیزات مهدکودک با کیفیت و استاندارد، سلامت و امنیت را در اختیار کودکان و والدین قرار می دهد. استفاده از تجهیزات مهد کودک کفپوش با دوام بسیاری از نیازهای موجود در این زمینه را به نحو مطلوب مرتفع می سازد. خاصیت ضربه گیری کفپوش در صورت برخورد کودک با آن، با دفع ضربه وارد شده، آسیب و صدمه را از پیرامون او دور می کند. کفپوش سازگاری کامل با پوست بدن کودک داشته و به دلیل تراکم بالا مانع از سر خوردن ناگهانی کودک می شود. پوشش و تزئین قسمت های مدنظر مهدکودک با این مدل کفپوش ضمن ایمن سازی فضا، زیبایی و جذابیتی منحصر به فرد به محیط اعطا می کند.

دیوارپوش طرحدار نیز یکی دیگر از تجهیزات مهدکودک و خانه بازی می باشد که برای حاکم کردن ایمنی و امنیت در محیط برای پوشش دیوارها مورد استفاده قرار می گیرد. این دیوارپوش بسیار با کیفیت و بادوام بوده و از لحاظ بهداشتی نیز محصولی کاملا کاربردی و مفید به شمار می رود. به طور معمول کودکان در فضای مهد بسیار فعال و پر تحرک می باشند. تحرک بالای آنها ممکن است در اثر دویدن، سبب برخورد کردن آنها به دیوارهای موجود در محیط شود.

در این شرایط با استفاده از دیوارپوش فومی باکیفیت و بهداشتی می توان ضمن کاهش آسیب ها، آرامش خاطر و راحتی را برای کودکان به ارمغان آورد. سهولت در نصب و استفاده، یکی از ویژگی های بارز این محصول به شمار می آید. نرم بودن و حالت پذیری بالای دیوارپوش مهدکودک در صورت برخورد کودک به آن، هیچگونه آسیبی را به او وارد نساخته و کودک به راحتی می تواند بازی و فعالیت خود را از سر گیرد. لمس سطح این محصول به وسیله کودک فاقد هر گونه عارضه و حساسیت جانبی می باشد. این مدل دیوارپوش در تار و پود خود از وجود مواد کاملا بهداشتی و مرغوب بهره می برد.

ضربه گیر فومی به عنوان یکی از تجهیزات مهدکودک برای استفاده در ستون ها، پله ها و پوشش فضاهایی که خطر و صدمه در آنجا احساس می گردد، بکار گرفته می شود. همچنین انواع تاب و سرسره کودک با رعایت اصول ایمنی و استاندارد توسط کارخانه تولید می شود.  این تجهیزات ضد آب بوده و قابلیت شستشو و نظافت را دارا می باشند. قیمت مقرون به صرفه و مناسب این محصولات، انتخاب و خرید آنها را با روند رو به رشدی همراه نموده است. سطح این محصولات فاقد هر گونه قسمت خراشنده، تیز و ناهموار است. با استفاده از این تجهیزات می توان علاوه بر فراهم ساختن محیطی ایمن و سالم برای کودک، به نحو مطلوب و شایسته بهداشت و سلامت او را نیز تحقق بخشید، تا کودک بتواند با آسودگی خاطر و آرامش در محیط مهدکودک اقدام به بازی های کودکانه و انجام فعالیت های مورد نظر خود کند.

سایر کاربردهای تجهیزات مهد کودک 

در فضاهایی که حضور کودک حس می شود، تجهیزات مهد کودک هم ابراز وجود می کنند. فضا و محیط مهدکودک در پرتو این تجهیزات موجودیت خود را اعلام می دارد. عدم وجود این محصولات در تار و پود فضاهای مهدکودک، با عدم استقبال از این فضاها رابطه مستقیم دارد. این تجهیزات می توانند زینت بخش سالن های ورزشی مرتبط با کودکان باشند. ایمنی و امنیت اتاق های کودک، در پناه این محصولات تکمیل می شود. فضاهای بازی و پارک ها هم بی نصیب از وجود تجهیزات مهدکودک نمانده اند.

ایمن سازی و امنیت محیط هایی مانند پارک و مهد کودک، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. تصور این فضاها بدون تامین ایمنی و امنیت آن غیر ممکن می باشد. استفاده از تجهیزات مهدکودک در پارک ها، حکمفرما شدن عناصر ایمنی و امنیت را در این محیط ها با خود به همراه دارد. برای به حداقل رساندن آسیب ها و خطرات جدی می توان با استفاده از این تجهیزات، تمهیدات و اقدامات لازم و کافی را به کار بست. تامین سلامت جسمی و فیزیکی بچه ها، یکی از مسائل اجتناب ناپذیر و تاثیر گذار در دنیای کودکان محسوب می شود.

ویژگی های حائز اهمیت تجهیزات مهدکودک

تجهیزات مهدکودک و وسایل خانه بازی امروزه کاربرد و استفاده فراوانی پیدا کرده اند. این وسایل بازی ضمن داشتن خصوصیات سرگرم کنندگی برای کودکان  برای رفاه حال، ایمنی  و راحتی کودکان باید از  اصول و قواعد خاصی تبعیت کند. علاوه بر ایمنی و کیفیت، لوازم بکار رفته در فضای مهدکودک باید قابلیت شستشو و نظافت را داشته باشند. این امر از جنبه بهداشتی، از انتشار بیماری ها و منتقل شدن به بدن کودک جلوگیری به عمل می آورد. لوازم مهدها و وسایل مهد کودک در معرض آلودگی میکروب های مختلفی می باشند. به همین جهت با شستشو و نظافت آن، از گسترش و سرایت بیماری ها به کودک پیشگیری می شود. ارتفاع تجهیزات باید با سن کودک تناسب لازم را داشته باشد.

کیفیت مواد اولیه استفاده شده در ساختار تجهیزات خانه بازی و مهد کودک باید به صورتی باشد که در شرایط آب هوایی مختلف و نامساعد دچار فرسودگی و خرابی نشوند. تجهیزات مهدکودک باید دارای وزن مناسب جهت جابجایی و حمل آنها باشد. چرا که برای تغییر چیدمان و جلوگیری از یکنواختی و تکراری شدن فضا کمک شایانی را انجام می دهد. همچنین این وسایل نباید هیچگونه سطح برنده و تیزی را در ساختار خود داشته باشند. از تجهیزات مهد کودک که در جهت ایمن سازی و سالم سازی فضای مهدکودک مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به کفپوش و دیوارپوش اشاره نمود که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

X